Dobrý start na Rakousko nestačil

O konečné patnácté místo si na evropském šampionátu divize B zahrají čeští basketbalisté do šestnácti let. Svěřenci Františka Róna padli ve vyřazovací části potřetí za sebou, tentokrát s Rakouskem 65:77 a turnaj dohrají v sobotu od 11:30 duelem s Dánskem.

Zápas měl velmi kuriózní průběh. Češi v úvodu dávali jasně najevo chuť odčinit poslední porážky a do utkání vlétli s obrovskou energií. Dařila se jim střelba, soupeře naopak drželi na distanc a postupně navyšovali náskok. Pomohlo i šest přesných trojek. Jenže bohužel jediná čtvrtina, byť takhle úspěšná, k výhře nestačila. Až o šestnáctibodové vedení český tým přišel už v průběhu výrazně nepovedené druhé čtvrtiny a třiatřicet českých bodů z první čtvrtiny byla nakonec více než polovina české produkce za celý zápas. Druhou čtvrtinu Rakušané úplně otočili vyhráli ji 32:12 a už sami šli do vedení. V divokém zápase se následně ve třetí čtvrtině kompletně zastavily bodové produkce na obou stranách a na každý koš se oba týmy najednou extrémně nadřely. Do poslední čtvrtiny šel český tým se sedmibodovou ztrátou a bohužel se i přes velkou snahu nedokázali dostat blíž.

Nejlepším střelcem českého týmu byl se čtrnácti body Václav Nosek, o bod méně přidal Alexandr Krob a na deset bodů s dvanácti doskoky se dostal Lukáš Sádovský. Češi spáchali 26 ztrát a soupeř je potrestal přímo 27 body.

Robin Foniok (asistent trenéra českého týmu): „Do zápasu jsme měli velice dobrý vstup. Chuť hrát z nás doslova sršela. Dobrý pohyb míče, dobrá obrana. 33b. za 1/4 je toho důkazem. Ve 2/4 Rakušané udělali bodovou šňůru a my jsme hledali těžko odpověď. Po zbytek zápasu jsme se snažili najít správný rytmus, ale soupeř nás k ničemu nepustil.“

Lukáš Sádovský (hráč českého týmu): „Prvních 15 min jsme hráli podle našeho plánu, který jsme poté přestali dodržovat. Nedoskakovali jsme na obou stranách a nechávali jsme si dávat lehké koše z protiútoků.“