Do play off EuroCupu i KP TANY

Play off ženského EuroCupu si zahrají oba brněnské celky. Na středeční postup Žabin navázaly ve čtvrtek na domácí palubovce hráčky KP TANY Brno, které po skvělém výkonu přehrály tureckou Antalyi 101:63 a také postoupí z druhého místa ve skupině. Soupeřky pro vyřazovací boje se Brňanky dozví po dohrání všech utkání v základní skupině, play off se hraje systémem doma-venku 14. a 21. prosince.

Svěřenkyně trenérky Marcely Krämer předvedly zřejmě nejlepší a nejkomplexnější výkon v této sezóně a poprvé v tomto ročníku po zásluze překonaly stobodovou hranici nastřílených bodů, když sekundu před koncem zápasu uspěla z čáry trestného hodu Dominica Hynková. To ale předbíháme od první čtvrtiny, ve které zavelela jedenácti body Karolína Šotolová navazující na třicetibodovou explozi z posledního ligového utkání. Právě Šotolová byla v první čtvrtině a celkově v prvním poločase motorem týmu, zvládla za úvodních dvacet minut téměř dosáhnout na double-double (16 bodů a 9 asistencí) a rozhýbávala skoro nezastavitelný útok Brňanek.

Problémy mělo KP TANY lehce v obraně, když Antalyia hrála většinu útoků přes americkou pivotku Kelsey Bone, která byla k nezsatavení, ale jedenatřicetiletá pivotka se pomaleji vracela do obrany a Brňanky to dokázaly trestat. Už v poločase byl náskok domácích šestnáctibodový, ale KP TANY to nerozhodilo, a naopak pokračovalo v rychlém tempu a skvělém výkonu. V navyšování náskoku pokračovaly, navíc zvyšovaly tlak v obraně a frustrovaný turecký tým svou produkci v útoku naopak snižoval. Kromě nezastavitelné Bone (35 bodů a 10 doskoků) se nikdo výrazněji neprosadil, přes deset bodů se dostala v hostujícím dresu už jen další Američanka Aisha Sheppard (18 bodů).

Skvělý domácí útok měl hned šest dvouciferných střelkyň v čele s Šotolovou, která dotáhla double-double s 22 body a 10 asistencemi, o bod méně přidala Kateřina Galíčková, která navíc doskočila osm míčů a zapsala i devět asistencí. Na palubovku se v závěru dostaly i všechny hráčky z lavičky včetně mladých Veroniky Koppové a Terezy Trávníčkové.