Další smolná koncovka U20

Podruhé za sebou v koncovce padli čeští basketbalisté do dvaceti let na evropském šampionátu v černohorské Podgorici. Český tým nestačil na Itálii nejtěsnějším možným rozdílem 70:71 a čekají ho boje o udržení elitní divize A o třinácté až šestnácté místo. Důležitý duel čeká Čechy v sobotu od 14:15 proti Portugalsku.

Čtyřiadvacet hodin po zklamání ve čtvrtfinále proti Černohorcům předvedli Češi další velmi dobrý výkon, za který se nemusí stydět. Podobné zklamání prožili ve středu i Italové a výkon ani jednoho z týmů to příliš nepoznamenalo. Češi vstřelili hned prvních šest bodů zápasu a lehký náskok si udržovali po celou první čtvrtinu, a i velkou část druhého hracího období, když dobře fungovala obrana a dařila se i střelba z dálky. Italové chytili druhý dech až po přestávce, kdy ve třetí čtvrtině třináctibodovou sérií smazali český náskok a sami šli až do desetibodového vedení. V tu chvíli ukázali svěřenci Lukáše Pivody velkou bojovnost, když utkání nezabalili a z dvouciferné ztráty třináct minut před koncem udělali ještě drama. Dvě a půl minuty před koncem totiž trojkou srovnal Richard Bálint. Italové odpověděli košem s faulem, na druhé straně ale reagoval svou odpovědí znovu Bálint. Italové pak ale po oddechovém čase půl minuty před koncem trefili trojku z ruky Alfreda Boglia a ta prakticky pohřbila české naděje. Bálint ještě další trojkou (v koncovce dal osm ze svých deseti bodů) vykřesal naději a Češi pak dokonce získali míč. V posledním útoku ale František Rylich nemířil přesně ze střední vzdálenosti a český tým musel podruhé za sebou smutnit. Rylich s Ondřejem Hanzlíkem se složili na dvanácti bodech každý, po deseti přidalo trio Filip Kábrt, Jan Mička a Bálint.