Další kanonáda Lvů U18, přestříleli Island

Česká mužská reprezentace do osmnácti let zvítězila i ve druhém utkání na evropském šampionátu divize B. V makedonském Skopje svěřenci Luboše Bartoně navázali na včerejší výhru nad Lucemburskem a přehráli Island 95:73. Třetí zápas na turnaji sehrají Češi v neděli v poledne proti Izraeli.

Češi vstoupili do zápasu povzbuzeni výhrou na rozdíl od Islanďanů, kteří v koncovce nestačili na domácí Makedonii. Po první vyrovnané čtvrtině, ve které Island dokonce o šest bodů vedl, se český tým zlepšil v útoku, zasypal soupeře osmadvaceti body ve druhé čtvrtině a utekl do klíčového dvouciferného vedení. Dařila se hlavně střelba z dálky, ve které exceloval hlavně Viktor Tělecký, autor pěti úspěšných trojek.

Čechům se pak vyvedla i třetí desetiminutovka, když si podrželi úspěšnost střelby, a díky prakticky perfektním trestným hodům zvyšovali svůj náskok. Nakonec vedli Češi až o šestadvacet bodů a závěr se mohl stejně jako v pátek bez problémů dohrávat. Svěřenci Luboše Bartoně nasázeli celkem 11 trojek, zlepšili se v doskakování a donutili Island agresivní obranou ke dvaceti ztraceným míčům. Střelecky vyšel duel Těleckému, který se nakonec dostal na 19 bodů, Vít Krejčí zlepšil úspěšnost a přidal 16 bodů, Patrick Samoura přidal k deseti bodům i devět doskoků.

Česká republika – Island 95:73 (20:16, 48:32, 75:52)

Tělecký 19, Krejčí 16, Mikyska 13, Böhm 12, Samoura 10, Kovář 8, Noumeros 6, Sýkora 4, Čejka 3, Fuxa a Kulich po 2, Vyroubal 0 – Henningsson 19, Eggertsson 12

TH: 15/14 – 26/19

Trojky: 11 - 6

Doskoky: 51 - 43

Zisky: 12 - 9

Ztráty: 15 - 20

Asistence: 16 - 11

Fauly: 21 - 18