Další Final4

Veledůležitou výhru zapsaly ve středu večer na domácí palubovce hráčky ZVVZ USK Praha. Celek z hlavního města zvládl rozhodující třetí čtvrtfinále Euroligy proti španělské Salamance 74:66 a stejně jako loni tak postupuje do Final4. V něm se v pátek 14. dubna střetne s tureckým Mersinem na dosud neurčeném hřišti. Druhou semifinálovou dvojici utvoří další turecký celek Fenerbahce a italské Schio.

Český tým i bez zraněné Veroniky Voráčkové lehce nezachytil start a rychle prohrával, americké opory ale zavelely ke dvanáctibodové šňůře a najednou byla první čtvrtině úspěšná. V divokém duelu ale na startu druhé čtvrtiny Salamanca také odpověděla sérií 12:0 a šla zpět do vedení, odpověď Pražanek ale nastartovala sérii, která poslala domácí hráčky před skvělým publikem v hale Královka do vedení nadobro. Pražanky bojovaly s fauly, pro zranění navíc odstoupila španělská křídelnice María Conde, i tak ale Salamanca nedokázala skóre otočit a spíše ztrácela. Poslední nápor španělského týmu přišel až v úplném závěru, kdy se bleskurychle z dvanáctibodového vedení stalo pětibodové, ale do prodloužení jako v předchozím duelu se nakonec nešlo.

USK dovedla k výhře Alyssa Thomas s 20 body a deseti doskoky, devatenácti body se přidala spíše sváteční střelkyně Teja Oblak. Za španělský tým se dvanácti body ukázala česká pivotka Julia Reisingerová.