Čtvrtfináloví soupeři pro Final 8 Basketbalového poháru České pošty

V rámci televezního přenosu utkání 23. kola Mattoni NBL BK Děčín - BK JIP Pardubice byla rozlosována čtvrtfinále Final 8 Basketbalového poháru České pošty. Finálový turnaj se uskuteční od 6. do 8. února 2014 v Jindřichově Hradci a Českých Budějovicích. Do Final 8 postoupila šestice nejlepších celků Mattoni NBL po 22. kole. Tu doplnil držitel divoké karty ČBF - tým BK Lions Jindřichův Hradec - a vítěz základní části Basketbalového poháru České pošty.

Družstva byla rozdělena do dvou výkonnostních košů. V prvním byly týmy, které po 22. kole figurovaly na 1. - 4. místě Mattoni NBL (ČEZ Basketball Nymburk, Ariete Prostějov, BK Děčín a BK Sluneta Ústí nad Labem). Do druhého výkonnostního koše byly zařezeny týmy na 5. a 6. místě ligové tabulky (BK JIP Pardubice, BK Opava), držitel divoké karty (BK Lions Jindřichův Hradec) a vítěz základní části ČP. Na toho si ještě ovšem budeme muset počkat. Už nyní je ale jasné, že se poprvé v historii konání Final 8 na závěrečný turnaj podívá družstvo z 2. ligy, tedy ze třetí nejvyšší soutěže. Do finále základní části ČP totiž již včera postoupila Jiskra Domažlice, která uspěla na půdě Mladé Boleslavi. Její soupeř vzejde z utkání KK Val. Meziříčí - BK Žďár nad Sázavou, které se hraje 18. ledna.

Obhájcem prvenství je ČEZ Basketball Nymburk, který se ve čtvrtfinále utká s domácím týmem Lions. První čtvrtfinále v Jindřichově Hradci obstarají Sluneta Ústí nad Labem a BK Opava. V Českých Budějovicích v prvním utkání čeká na vítěze základní části druhý celek průběžné tabulky Mattoni NBL Areite Prostějov. Druhé českobudějovické čtvrtfinále svede proti sobě BK Děčín a BK JIP Pardubice.

Postupující z jindřichohradeckého čtvrtfinále odehrají své semifinále o den později v Českých Budějovicích a obráceně.