Chomutov v pohodě, drama pro Trutnov

Český pohár žen zná obsazení čtvrtfinále. Postup z osmifinálového kola si musely vybojovat hráčky Chomutova a Trutnova.

Lehký postup Chomutova

Pro hladký postup mezi nejlepší osmičku letošního ročníku českého poháru si dojely basketbalistky Chomutova na palubovku Strakonic, kde vyhrály 83:53.

Levhartice byly jasným favoritem a soupeřkám dovolily se udržet v zápase jen v úvodních minutách. Od závěru první čtvrtiny byl rozdíl dvouciferný a Strakonice nedokázaly kontrovat. Skóre na straně Chomutova utěšeně narůstalo a v závěru nebylo daleko od čtyřicetibodového rozdílu. Strakonice trápilo 25 ztrát, ale také slabá střelba a nízký počet trestných hodů.

Poražený tým měl také jedinou dvoucifernou střelkyni, a to Luisu Vydrovou s 10 body a 8 doskoky. Vítězky vedla s patnácti body teprve šestnáctiletá Valentýna Kadlecová, trio jejích spoluhráček se shodlo na jedenácti bodech.

Drama pro Trutnov

Cennou výhru a postup do pohárového čtvrtfinále vybojoval Trutnov, který veze z palubovky Slovanky dramatickou výhru 84:82.

Na palubovce haly v Benešově to bylo pohárové osmifinále se vším všudy s dramatickým průběhem jako na vlnách a napínavou koncovkou. Jako první udeřil hostující Trutnov, který zvládl výborně ofenzivně první čtvrtinu a pětadvaceti body odskočil do mírného náskoku. Druhá čtvrtina ale vývoj úplně otočila, skvěle střílející domácí hráčky nasázely devětadvacet bodů a samy naopak odskočily do příjemného vedení o osm bodů. V dramatické třetí čtvrtině Trutnov třikrát soupeřky dotáhl, mezitím ale zvládl prohrávat o dvanáct bodů. Rozhodovat se ale muselo až v úplném závěru, kde ještě pět minut před koncem vedly domácí hráčky o šest bodů, než Trutnov devíti body v řadě skóre otočil. Půl minuty před koncem ještě domácí Kateřina Mahlerová šestkami přiblížila Slovanku na dostřel, dvoubodové vedení ale hostům vrátila Meg Wilson a v koncovce plné chyb už další koš nepadl.

Trutnov zvítězily díky lepšímu doskakování a dokázal překonat málo vídaných jedenatřicet ztracených míčů. Právě hrdinka koncovky Wilson byla nejlepší střelkyní zápasu s 26 body, za domácí jí kontrovala s 25 body Monica Engelman. Na sedmnácti bodech se shodly domácí Petra Malíková a hostující Anna Rylichová.

Rozlosování čtvrtfinále poháru zatím není jasné, český pohár vyvrcholí na začátku března Final 4. Poháru se po pěti letech účastní také české šampionky ZVVZ USK Praha.