Češky úvodní ztrátu nedotáhly a na ME U18 končí těsně pod stupni vítězů

České basketbalistky do osmnácti let medaili na evropském šampionátu nezískají. V utkání o třetí místo podlehli Francouzkám 48:55 a skončí čtvrté. Úspěšná generace, která slavila před dvěma lety evropské zlato, tak skončí bez medaile.

Svěřenkyním Kena Scalabroniho utekl hned úvod zápasu, což se nakonec ukázalo jako klíčové. Od stavu 10:11 Češky začaly ztrácet, nedařilo se jim střelecky a Francouzky získaly dvouciferné vedení. V druhém období se mladé Češky zlepšily, rozdíl ve skóre stáhly ale vyrovnat se jim nepodařilo a soupeřky znovu utekly.

Další nápor Češek přišel po přestávce, kdy se vedeni tradičními oporami Vitulovou a Voráčkovou přiblížily na rozdíl čtyř bodů a celý tým ožil. V poslední desetiminutovce nepadl důsledkem nervů na obou stranách čtyři minuty nepadl ani bod, a když trápení na obou stranách protrhla pět minut před koncem Voráčková, byla ztráta Češek jen dva body. Francouzky ale zareagovaly sedmi body v řadě a závěr zvládly.

Francie - Česká republika 55:48 (21:12; 32:23; 43:39)

Sissoko 17, Germond 16, Pouye 6 - Vitulová 14, Voráčková 10, Šotolová a Brabencová po 7, Kopecká 4, Pospíšilová a Smutná po 3, Rašková, Tomancová, Rylichová, Kubíčková a Natabou 0

TH: 15/9 - 13/12

Trojky: 4 - 2

Doskoky: 43 - 45

Zisky: 11 - 5

Ztráty: 17 - 18

Asistence: 16 - 11

Fauly: 17 - 15