Češky se na ME 3x3 nepodívají

Česká ženská reprezentace v basketbalu 3x3 podvedením nového trenéra Radka Šnábla na evropský šampionát nepostoupí. Celek hrající v sestavě Pamela Effangová, Gabriela Mervínská, Tereza Motyčáková a Anna Rylichová sice v izraelském Tel Avivu vyhrál jeden ze dvou zápasů ve skupině, ale o skóre nepostoupil do play off. O postup se v sobotu pokusí muži.

V prvním duelu Portugalky na český tým vlétly pěkně zostra a okamžitě se začaly prosazovat relativně jednoduše z dlouhé vzdálenosti i z vymezeného území. Po dvou minutách to bylo 0:8 a vypadalo to na rychlý konec zápasu. Pak se Češky probraly a v čele s nebezpečnou Terezou Motyčákovou dokázaly snižovat skóre až na 7:11, a to ještě Pamele Effangové vyklouzla z koše šestka. V důležité chvíli si ale Portugalky pomohly dvěma koši za dva body v řadě a český tým tak zvládl už jen v závěru snížit rozdíl ve skóre a ubránily soupeřky na dvaceti bodech, takže neprohrály před časovým limitem. Byla z toho porážka 12:20.

Ve druhém zápase byly Češky pod tlakem zvítězit, jinak by přišly o šanci na postup v nejkratším možném čase. Bylo vidět větší nasazení, které se i proti domácímu Izraeli, podporovanému početným publikem, vyplácelo. Díky tvrdě pod koš hrající Anně Rylichové utekly Češky docela rychle do trháku 8:3. Izrael se dvěma koši přiblížil, ale v klíčové chvíli trefila Tereza Motyčáková dvě trojky. Nejprve jednu klasicky a tou druhou o desku v závěru limitu na střelbu definitivně odrazila domácí naděje košem na konečných 13:8.

S napětím pak český tým sledoval večerní duel mezi Izraelem a Portugalskem, ani takové drama ale nestačilo. V přímořském městě na kurtu přímo u vody se rychle změnilo počasí, zatáhlo se a začalo pršet, takže došlo k přerušení hry a přesunu do haly za stavu 12:7 pro Izrael, tedy nepříznivého pro český tým. Izrael pak v hale zápas dotáhl k výhře 20:12 a díky většímu počtu nastřílených bodů pak postoupily přes Češky jak Izrael, tak i Portugalsko. Rozhodly tři nastřílené body. Izrael pak uspěl i v play off se Švýcarskem a podívá se na ME, Portugalsko vypadlo s Německem.

 

 

Autor:
Reklama
Hyundai Tucson