ZVVZ USK Praha – BK IMOS Brno 83:87 (29:28; 44:37; 62:58)
Brunson 20, Škerović a Vítečková po 13, Dublejević a Vaughn po 9, Elhotová 8, De Forge 5, Burgrová a Babkina po 3 – Horáková 30, Ohlde 12, Hanušová 11, Abdi 10, Jurčenková 9, Pecková 7, Hejdová 4, Vlková 3, Kašpárková 1
TH: 26/17 – 33/27
Trojky: 8 - 4
Doskoky: 29 - 33
Fauly: 24 - 22

První koš IMOSu Brno ze hry zaznamenala Hana Horáková, která trojkou vyrovnávala na začátku čtvrté minuty na 7:7. Do té doby totiž brněnské hráčky skórovaly pouze z trestných hodů. Tým USK navíc měl již po třech minutách hry na svém kontě čtyři týmové fauly. Obhájce titulu ale exceloval v ofenzivě. Dvě trojky trefila Elhotová, jednu přidala Vítečková. Po rychlém protiútoku a koši s faulem už USK vedl téměř desetibodovým rozdílem. Svoji střeleckou hvězdu na druhé straně rozsvítila Hana Horáková, která v sedmé minutě zkompletovala i díky dvěma trojkám svoji první bodovou desítku. Výjimečná úspěšnost střelby na obou stranách vyšroubovala skóre po první čtvrtině až na 29:28.

USK dokazoval svoji velkou sílu pod košem, když si dokázal své neúspěšné střely doskočit. Díky zónové obraně se obhájci titulu navíc podařilo přibrzdit soupeře v bodovém rozletu. Po odchodu Horákové na střídačku navíc hra Brna nedokázala nabídnout nic, čím by aktivní a tvrdou hru USK překonala. I když USK v ofenzivě také ztratil, co se úspěšnosti zakončení týče, dokázal si do poločasu vybudovat sedmibodový náskok.

Poločasový odpočinek přišel více vhod hráčkám Brna. Ty dokázaly využít absence Brunson ke snížení na rozdíl dvou bodů. USK nemohl v útoku najít formu z úvodu zápasu a Brno si i celkem slušně pohlídalo obranný doskok. Pražský celek ale odvrátil vyrovnání zvýšenou aktivitou při obranné fázi. Při doskakování se navíc mohl spolehnout na Brunson, která už v prvním poločase zkompletovala double-double. Co to ale Pražankám bylo platné, když se ani po útočném doskoku nedokázaly prosadit. I když Brno snížilo na rozdíl jediného bodu, nedokázalo udělat ten rozhodující krok, díky kterému by šlo poprvé ve druhém poločase do vedení.

Co se nepovedlo ve třetí čtvrtině, podařilo se po dvou a půl minutách té čtvrté. Nejprve vyrovnala trestnými hody Horáková, aby Brno poslala do vedení po chybě USK v útoku Abdi. USK ostřeloval koš z uctivé vzdálenosti. Ta tam byla formu ze začátku utkání. Pražanky trefily za pět minut čtvrté čtvrtiny pět bodů. V té době už Brno mělo na svém kontě bodů o deset víc. Zejména díky aktivitě Hany Horákové, která napíchávala obranu soupeře svými pověstnými nájezdy. Brno bojovalo o využití nečekaně nabídnuté šance. K útoku USK na likvidaci sedmibodového náskoku soupeře zavelela Eva Vítečková, která trefila dvě trojky za sebou, z toho druhou po rychlém protiútoku. USK si v konci utkání nevytvořil v útoku dobrou střeleckou pozici. Naopak Hana Horáková ukázala své zkušenosti a po jejím koši vedl IMOS o pět bodů. 26 vteřin před koncem Škerović snížila trojkou, ale v zápětí si udělala pátý faul. A ke všemu faulovala Horákovou. Ta proměnila jeden trestný hod, ale v následném útoku ztratila míč Babkina. Vítězství Brna pečetila z trestných hodů Abdi.

Natalia Hejková (ZVVZ USK Praha): „Pro nás je zklamání, že jsme prohrály. Ještě větší zklamání je z toho, jakým způsobem. Taktika byla postavená zcela jinak. U hráček, které jsou tak zkušené, jako v našem týmu, by se to nemělo stát. Vedly jsme, ale nikdy ne významnějším rozdílem. Způsob hry v útoku i v obraně byl velmi zvláštní. Hrály jsme hrozně hloupě.“

Jan Bobrovský (BK IMOS Brno): „Podle naší formy jsem tomu před zápasem moc nevěřil. Nehrajeme v poslední době dobře. Hodně tomu pomohlo, že Hanka proti USK chce hrát. Ten její vůdčí činitel je tam cítit. Holky se přidávají, i když si nemyslím, že jsme podali nějak excelentní výkon, ale bojovnost slavila úspěch s mimořádným výkonem Hanky. Zápas byl, i když USK vedl rozdílem deseti bodů, pořád vyrovnaný. Když to bylo v náš prospěch o osm bodů, tak jsem věřil. Pak přišla Evža a trojkami ten zápas zdramatizovala. USK těžil ze síly podkošových hráček a střelecké potence Evži.“

O 3. místo

Valosun KP Brno – VŠ Praha 69:57 (27:18; 36:30; 48:38)
Perostiyska 22, Sprague 18, Mrhálková 8, Fontenette a Adamcová po 6, Sedláková 5, Švrdlíková 4, Borecká, Miszkiel a Borecká 0 – Bartáková 16, Reisingerová 15, Dotson 13, Callens 11, Vyoralová 2, Tarasava, Pohunková, Elhotová, Matulková a Nečásková 0
TH: 14/10 – 17/14
Trojky: 1 - 3
Doskoky: 36 - 25
Fauly: 11 - 17

Úvodní pasáže zápasu byly především soubojem podkošových hráček obou týmů, které se neomezovaly na zakončení výhradně z podkošového prostoru. Vyrovnaná první čtvrtina vzala za své zhruba od sedmé minuty, kdy VŠ ztrácely míče a v útoku se nemohly trefit. Toho využil Valosun rychlým protiútokům, kterými si získal vedení až o 13 bodů. Bodové trápení VŠ ukončila až Dotson. Dvěma trestnými hody v závěru čtvrtiny stáhla ztrátu svého týmu pod deset bodů Bartáková.

Stejně jako včera proti městskému rivalovi, i dnes praktikoval Valosun pevnou zónovou obranu, na kterou VŠ jen složitě hledaly recept. Když navíc nedařilo z podkoše ani Petře Reisingerové, nemohly VŠ nabídnout nic, čím by náskok soupeře stáhly.Valosun se ale v útoku také trápil, což mělo za následek nízké poločasové skóre. VŠ nakonec přeci jen díky dobrým doskokům snížily svoji ztrátu na poločasových šest bodů.

První trojku utkání trefila až ve 24. minutě utkání Lenka Bartáková, která tak částečně napravila špatný vstup svého týmu do druhého poločasu. Po jejím dalším koši se ale bodový přísun z obou stran opět zastavil. Utkání vévodily ztráty a nepřesné střely. Byl to boj o každý boj. O to cennější bylo pro Valosun vedení o sedm bodů. To navíc brněnský celek dokázal díky V. Perostoiyske a statické hře VŠ v útoku navýšit.

Valosun se musel od začátku čtvrté čtvrtiny vypořádat s absencí svého trenéra na lavičce, který ji musel opustit pro dvě technické chyby. A nutno říci, že se jim to povedlo. Zdramatizování při stavu o pět bodů odmítla trojkou Mrhálková. VŠ navíc pokračovaly ve svém trápení na ofenzivní polovině. V nedělním dopoledni tak byl šťastnější Valosun, který si výhrou nad VŠ zajistil bronzové medaile v ČP. Černou kaňkou na vítězství je zranění rozehrávačky Fontenette.

Petr Treml (VŠ Praha): „Věděli jsme, že třetí zápas ve třech dnech bude hodně o fyzické kondici a o tom, jak hráčky do zápasu vstoupí a kdo bude víc unavenější. Valosun vyhrál zaslouženě. My jsme udělali příliš mnoho chyb. Utekl nám konec první čtvrtiny, pak jsme stahovali, ale ve chvíli, kdy jsme je měli úplně dorazit, jsme nebyli schopní se prosadit v útoku a to nás potom srazilo psychicky. Mrzí nás zranění hráček Brna a škoda, že ten závěr vypadal tak, jak vypadal.“

Marian Svoboda (Valosun KP Brno): „Vedli jsme od začátku zápasu. Dařilo se nám celkem v obraně. Je to takové Pyrrhovo vítězství. Sice jsme vyhráli, ale zase jsme se stejným soupeřem ztratili jednu hráčku. Už je to třetí zápas, kdy odcházíme se smíšenými pocity.“