Cena pro MVP základní části Kooperativa NBL míří do Pardubic

Titul nejužitečnějšího hráče za základní část Kooperativa NBL se stěhuje do Pardubic. V anketě trenérů, kapitánů a manažerů ligových družstev a odborných novinářů zvítězil Dušan Pandula. Na trůnu pro nejlepšího hráče tak střídá ex-ústeckého Kwamaina Mitchella. Zároveň byly zveřejněny výsledky i v ostatních kategoriích.

 

Slovenský basketbalista před sezónou změnil dres a z Prostějova přestoupil na východ Čech. Hned od úvodních kol se stal jednou ze stěžejních postav pardubické Beksy. S průměrem 16,8 bodu na zápas vévodil střeleckým tabulkám čtvrtého týmu základní části a zároveň v užitečnosti byl nejlepším hráčem svého celku. V souhrnných statistikách za celou základní část mu mezi střelci patři sedmé místo.

 

„Bylo to pro mě velké překvapení. Mým favoritem na tuto cenu byl Dylan Talley, který odehrál výborné zápasy v lize i v Poháru. V Pardubicích jsem měl více míčů a střeleckých pokusů. To mi asi k titulu pomohlo,“ hádal Dušan Pandula, čím si volbu zasloužil.

 

Statisticky nejpovedenějším zápasem Panduly v základní části bylo lednové střetnutí se Svitavami. Tehdy nastřílel 32 bodů, získal 11 faulů, doskočil čtyři míče a třikrát asistoval. Celkově se jeho užitečnost v tomto zápase vyšplhala na 41! Nebýt zranění ze závěru základní části, kdy nehrál od 16. února, mohly být jeho statistiky ještě impozantnější. „Nedá se s tím nic dělat. Sportovní štěstí mi nepřálo,“ je už se svým prvním vážnějším zraněním v kariéře smířený.

 

Přestou pouze sedmkrát z 33 zápasů nepřekonal v základní části dvojciferný počet vstřelených bodů. „Hodně si toho titulu vážím, protože česká liga je na vyšší úrovni než slovenská,“ uvedl závěrem slovenský legionář v barvách BK Pardubice.

 

Společně s pardubickým křídelníkem byli do základní pětky Kooperativa NBL zvoleni Darius Washington (ČEZ Basketball Nymburk), Donald Lee Robinson (BK Lions J. Hradec), Radek Nečas (Ariete Prostějov) a Clayton Scott Vette (SLUNETA Ústí nad Labem).

 

Další individuální ocenění si odnesli hned dva zástupci Válečníků ze Severu. Hráčem s největším zlepšením byl zvolen Tomáš Vyoral a nejlepším trenérem Pavel Budínský. Jediným, kdo obhájil individuální cenu z loňského roku, je prostějovský Radek Nečas, který se opět stal nejlepším ligovým obráncem.

 

 

Hvězdy Kooperativa NBL 2014/15
MVP Dušan Pandula BK JIP Pardubice
Nejlepší pětka Darius Washington ČEZ Basketball Nymburk
Donald Lee Robinson BK Lions Jindřichův Hradec
Dušan Pandula BK JIP Pardubice
Radek Nečas Ariete Prostějov
Clayton Scott Vette SLUNETA Ústí nad Labem
Nejlepší obránce Radek Nečas Ariete Prostějov
Největší zlepšení Tomáš Vyoral BK Děčín
Nejlepší trenér Pavel Budínský BK Děčín

 

 

 

Autor:
Reklama
Pohár JZ