Buldok Puršl, domácí jistota i kapitánský marš

Snad poprvé dnes zafungovaly papírové předpoklady, když v Kooperativa NBL 1ON1 Challenge postoupila ze základního kola do regionálního finále favorizovaná trojice. A to dnes byla v Ostravě k vidění nejmladší sestava ze všech základních kol, u které by nejeden čekal, že bude potenciál pro překvapení na nejvyšší úrovni.

 

Jenže tři v Kooperativa NBL již dobře etablovaní mladíci vzali osud dnešního základního kola pevně do svých rukou. Spanilou jízdu na ostravském Tatranu předvedl brněnský kapitán Jan Kozina. Nejmenší z postupující trojice se dokázala perfektně vyrovnat se svým výškovým handicapem a padl až v posledním souboji s Radkem Pumprlou, když už měl postup dávno jistý. Navíc i prohra 4:5 mu stačila k celkovému prvenství.

 

„My se s Radkem Pumprlou známe dobře ještě z Brna, tam nebylo co odkrývat, ani skrývat. Rozhodně jsme do toho ale šli oba naplno, protože jsme se před zápasem shodli, že jít do toho na půl plynu, ještě by hrozilo nějaké zranění. Někde v hlavě už nicméně bylo, že postup máme oba zajištěný,“ přiznal po skončení turnaje jeho vítěz.

 

Kozina položil základ k vítězství hned ve svém druhém zápase. Proti favorizovaném Puršlovi poprvé naplno rozbalil svou defenzivní zbraň. Svitavský pivot byl při svých nájezdech a otočce ke koši prakticky zbaven kouzla a jen těžko hledal recept na překonání o 23 centimetrů menšího rozehrávače. Tady se začalo rodit překvapivé prvenství.

 

„Doporučil jsem všem z našeho týmu, ať si vyberou „stavebka“, ale mysleli si, že si dělám srandu a nevybrali je,“ směje se Kozina, že brněnští spoluhráči svého kapitána neposlechli. Pak ale přejde na seriózní tón: „Zase bych to tak nepřeháněl. Věřil jsem, že se budu rvát o postup, ale na první místo jsem to neviděl. Čekal jsem, že vyhraje Šimon Puršl.“

 

Jako nůž máslem procházel turnajem i domácí Radek Pumprla. Také on vsadil na defenzivní preciznost. Své by o tom mohl vyprávět prakticky každý jeho soupeř. Nestačil pouze na Šimona Puršla, a to navíc tím nejtěsnějším možným rozdílem. Stačilo, aby v posledním zápase inkasoval o bod míň a mohl to být on, kdo by se radoval z celkového prvenství.

 

Nejvíce namále měl Šimon Puršl. Ten vstupoval do pondělního podvečera jako největší favorit. Jenže už první zápas proti pardubickému Tkadlecovi ukázal, že to nebude mít tak jednoduché. Pak přišla již zmiňovaná porážka od Koziny a tlak v dalších zápasech na bezchybný výkon. Puršl si se svým osudem pohrával. Jeho vstupy do utkání se rozhodně nedají popsat jako povedené.

 

Jenže svitavský hromotluk se stal mistrem obratů. Celkem ve třech zápasech odvracel matchball soupeře. Dvakrát už dokonce prohrával 2:4, ale vždy se dokázal zkoncentrovat a dotáhnout zápas ke zdárnému konci. Především utkání s Pumprlou mu v konečném důsledku dodalo potřebný klid. Znamená to, že v regionálním finále bude mít hned trojice klubů dvojí zastoupení. Nadále už naopak nebudou v soutěži pokračovat hráči BK Opava.

 

Konečné pořadí skupiny Morava II

1. Jan Kozina (mmcité1 Basket Brno) – 4/1

2. Radek Pumprla (NH Ostrava) – 4/1

3. Šimon Puršl (DEKSTONE Tuři Svitavy) – 4/1

4. Jakub Slavík (BK Opava) – 2/3

5. Tomáš Tkadlec (BK JIP Pardubice) – 1/4

6. Jan Hlobil (DEKSTONE Tuři Svitavy) – 0/5

 

Hráči pro Regionální finále – Morava

Filip Šmíd a Radek Pumprla (oba NH Ostrava), Matěj Svoboda a Šimon Puršl (oba DEKSTONE Tuři Svitavy), Radek Farský a Jan Kozina (oba mmcité1 Basket Brno)

 

 

 

 

Autor:
Reklama
Detail článku - Kooperativa