BA Nymburk vysílá svůj tým na špičkový turnaj na Kanárské ostrovy

Ve středu v brzkých ranních hodinách odjíždí výběr hráčů ročníku 1997 a mladších z Basketbalové Akademie Nymburk na turnaj, který se koná v městě Las Palmas na Kanárských ostrovech. Čekají je tam čtyři špičkoví soupeři. Tři v rámci turnaje a jeden v přátelském utkání.

 

Turnaj pořádá Canarias Basketball Academy, která je součástí programu Oakley College, jež je soukromou vzdělávací institucí, která působí ve Španělsku, USA a Velké Británii. CBA se snaží, aby hráči byli úspěšní nejen na hřišti, ale i ve studiu, dá se tedy říci, že razí stejnou filozofii jako BA Nymburk. Turnaje se zúčastní celkem šest družstev, které jsou rozděleny do dvou skupin. Ve skupině se hraje systémem každý s každým. Poslední den turnaje se hraje o umístění první s prvním, druhý s druhým, třetí s třetím. Takže na naše hráče čekají tři velmi kvalitní utkání v rámci turnaje a jedno přátelské utkání proti týmu CBA White. V základní skupině se postupně utkáme s Gran Canaria a CBA Senior 96. Ve druhé skupině proti sobě narazí CBA Senior 2, CBA White a Oostende.

 

Tým Basketbalové akademie Nymburk, který na turnaji povedou dva zkušení trenéři Pavel Beneš a Lubomír Růžička, čeká konfrontace se španělským basketbalem, o kterém se dá tvrdit, že je druhý nejlepší na světě a samozřejmě nejlepší v Evropě. Během turnaje čeká na naše hráče ještě jedno překvapení, které pro ně bude zážitkem na celý život. Ve stejné době, kdy se koná mládežnický turnaj, probíhá v Las Palmas finálová fáze španělského poháru Copa del Rey. Nymburští mladíci tak budou mít možnost jít se podívat na jeden z vybraných zápasů a sledovat souboj týmů z nejlepší evropské soutěže.

 

K účasti BA Nymburk na turnaji se vyjádřil sportovní ředitel Michal Ježdík: „Mezinárodní konfrontace je jedním ze základních stavebních kamenů našich akademií. Dělíme ji na dvě části, utkání proti zahraničním týmům v ČR a výjezdy do zahraničí. Účastí na turnaji v Las Palmas sledujeme několik faktorů. Kromě zmiňované sportovní konfrontace, která je prioritní, to jsou například vybudování návyků spojených s cestováním a stravováním na výjezdech, seznámit hráče s procesuálními věcmi spojenými s cestování (změny počasí, jiná kultura, kombinace cestování letadlem a autobusem, bydlení na hotelu a podobně). Bonusem pro celou výpravu je účast na jednom z utkání španělského poháru Copa del Rey, který se koná ve stejné době ve stejném městě.“

 

Soupiska týmu BA Nymburk: Theodor Dlugoš, Eduard Kotásek, Patrik Sarna, Jan Mráz, Martin Šiler, Marek Ivan, Mikuláš Vitek, Martin Kolář, Adam Bubeník, František Kůrka, Roman Hořejš, Dominik Štěpán.

 

 

Autor:
Reklama
Detail článku - Kooperativa