Novinky

Reprezentace

Defenzivně laděné lvice podruhé

Den po vysokém vítězství nad Velkou Británií nastoupily české basketbalistky v přípravě na EuroBasket proti stejnému soupeři. Jen prostředí pražské haly Královka vyměnily za ikonickou halu na královéhradeckém Eliščině nábřeží.

Reprezentace

Útočné tornádo smetlo Britky

Čistě z pohledu počtu utkání se dneska příprava českých basketbalistek na EuroBasket přehoupla do své druhé poloviny. V přípravě se přitom poprvé představily doma, když v Praze na Královce přivítaly reprezentaci Velké Británie.

Reprezentace

Britky jsou výborná prověrka

Další důležité prověrky čekají v rámci vrcholící přípravy na EuroBasket českou ženskou reprezentaci. Lvice přivítají ve čtvrtek a v pátek ve dvou duelech netradičního soupeře, výběr Velké Británie. Ve čtvrtek se oba celky utkají od 19:30 v Praze na Královce v přímém přenosu ČT Sport Plus, druhý den v Hradci Králové se celky střetnou od 17 hodin v hale na Eliščině nábřeží před kamerami TVCOM.

Reprezentace

Mladší hráčky potvrdily příslušnost

První zápasové prověrky v přípravě před evropským šampionátem mají za sebou české basketbalistky. Svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové na solidně obsazeném turnaji v tureckém Istanbulu přehrály domácí celek i Německo a až ve třetím utkání lehce polevily a podlehly Lotyšsku. Už ve čtvrtek a pátek čeká Lvice další zápasový test, tentokrát na domácí palubovce. Ve dvojutkání s Velkou Británií se potkají nejprve ve čtvrtek v Praze na Královce a poté v pátek v Hradci Králové.

Reprezentace

Češky míří na MS

Přímo z dějiště přípravného turnaje ve francouzském Voironu se český ženský reprezentační tým přesunul do rakouské Vídně, která se stane pro příštích pár dní hlavním městem basketbalu 3x3. Uskuteční se zde totiž od úterka do neděle světový šampionát, na který se sjede světová elita trojkového basketbalu. V nádherných prostorách centra Vídně tak bude vidět česká vlajka, a to nejen díky dvornímu fotografovi ČBF Václavu Mudrovi, kterého si FIBA na tento turnaj vybrala, ale také právě díky ženskému národnímu týmu.

Reprezentace

Proti Lotyšsku došly síly

Se dvěma výhrami ze tří zápasů odjíždí české basketbalistky z přípravného turnaje v tureckém Istanbulu. Po zdolání Turecka a Německa jim v posledním utkání došly síly a podlehly Lotyšsku 67:83. Další utkání sehrají Češky už ve čtvrtek v Praze proti Velké Británii.

Reprezentace

Lvice přehrály i Němky

Neporažené jsou zatím české basketbalistky na přípravném turnaji v Istanbulu. Po domácím Turecku přehrály dnes Němky 56:51 a v sobotním duelu budou od 15 hodin proti Lotyšsku hrát o turnajové prvenství.

Reprezentace

Cenná výhra na úvod

Úspěšně vstoupily české basketbalistky do zápasových prověrek v rámci přípravy na červnový EuroBasket. Na turnaji v tureckém Istanbulu dokázaly hned na úvod zdolat silný domácí tým 83:70. Další duel odehrají svěřenkyně trenérky Ptáčkové hned v pátek od 16 hodin proti Německu.

Reprezentace

Češky v akci už zítra

Díky nečekanému přesunu na poslední chvíli čeká české basketbalistky již ve čtvrtek večer zápasová premiéra v přípravě na blížící se EuroBasket. Češky ve čtvrtek odletí do Istanbulu a v sedm hodin večer českého času vyzvou domácí tým. 

Reprezentace

EuroBasket bez Reisingerové

Český národní tým žen se bude muset obejít na červnovém EuroBasketu bez pivotky španělské Salamancy Julie Reisingerové. Pětadvacetiletá basketbalistka potřebuje doléčit zraněnou patu, se kterou měla potíže prakticky v průběhu celé sezóny.