21.0

#13
21.0

Sovy zavřely REDSTONE v obraně. Řádil Vlk!

USK po třech porážkách ze čtyř posledních zápasů zabral s Hanáky, kterým dovolil jen 70 bodů, přehrál je ofenzivnějším druhým poločasem (46-34) a po vítězství 81-70 si hýčká čtvrtou příčku v tabulce, k čemuž enormně pomohla 21bodová exploze dosud v průměru jen osmibodového křídelníka Vlka.

Vyrovnaný poločas (35-36), v němž domácí Sovy dvakrát víc ztrácely, a neprodukci hlavních opor Matta Johnsona se Samourou maskovali Švec s Vyroubalem a Petruželou, byl předzvěstí dramatu, které se ale nakonec nekonalo. Ještě těsně před koncem třetího dějství se hrálo prsa na prsa, ale za posledních dvacet vteřin Sovy přetavily dvě ztráty soupeře v pětibodový náskok a v první polovině čtvrté části hrdina této sekvence Vlk devíti body po několika vlastních útočných doskocích zosnoval trhák na 66-56. Hosté se tu nepřízeň vývoje skore pokoušeli řešit marnými individuálními akcemi, přicházeli o míče a v obraně včetně doskoku nebyli dost soudržní na čelení atakům domácích. A v závěru je dalšími deseti body zasypal Vlk, který ve čtvrté čtvrtině nasázel nevídaných 19 bodů včetně čtyř trojek!

V tomhle utkání nadstandardně vystoupili ze stínu i jeho kolegové Vyroubal (14), Švec (13, TH 11/6) a Petružela (10+9 doskoků), na svém pak zůstal Matt Johnson (13). U hostů (bez Hemphilla) se činili Shaver (22), Bailey (15+12 doskoků, TH 10/5) a McBrayer (13). USK měl víc zpod koše (42-32), na útočném doskoku (16-9, body z druhých šancí 18-8), z trojek (7-6) i od své lavičky (38-12).

Andrew Hipsher (trenér BK REDSTONE Olomoucko): „Myslím, že oba týmy hrály na opravdu vysoké úrovni, ale v závěru utkání se USK dařilo víc. Chci říct, že jsme se na čáře trestného hodu střelili do nohy, ale USK na tom se šestkami nebyl o nic lépe. Musíme jednoznačně vylepšit šestky. Ale jak jsem řekl, oba týmy odehrály velmi intenzivní zápas a ke konci USK přeměňoval více šancí než my.”

Frank Kuhn (trenér USK Praha):
„Nebylo to vůbec lehké, protože Olomoucko hraje výborně v útoku a v první čtvrtině jsme na to nedokázali najít recept. V té druhé jsme to trošku vylepšili, ale přesto byli v útoku velmi produktivní. Ve druhém poločase jsme si s tím už uměli poradit a jsem za to na svůj tým opravdu hrdý. Za to, že dokázal Olomoucko v útoku zastavit. V útoku jsme měli dobrý rytmus, přihrávali jsme si a nakonec jsme také skórovali více než 80 bodů, což pro nás není úplně zvykem. Navíc jsme minuli 12 trestných hodů, což znamená, že jsme měli potenciál skórovat 90. Chtěl bych poděkovat všem z lavičky, všichni, i ti s minimální minutáží, dávali do hry všechno. Za všechny zmíním Dalibora Vlka, Františka Fuxu, Matěje Šafarčíka a Marcela Bátovského. Jsem na svůj tým hrdý, byl to kolektivní výkon a doufám, že tento zápas nám dodá sebevědomí, které potřebujeme.”

Dalibor Vlk (křídlo USK Praha): „Byla to dobrá výhra. Do zápasu jsme ale nenastoupili vůbec dobře. V prvním poločase jsme se trápili a tahali za kratší konec. Naštěstí v tom druhém poločase to bylo víc o nás a pohlídali si výhru. Až na pár detailů,to bylo dobré.”

Marcus Shaver (rozehrávač BK REDSTONE Olomoucko): „Bylo to pro nás náročné utkání venku. Jsem hrdý na spoluhráče, hráli tvrdě, ale na konci jsme neproměnili pár střel. Naopak USK na konci několik těžkých střel dal. Gratuluji.”

Kurzy Chance na výhru: 1,28 - 4,14

USK po dobrém startu do ligy nabral už tři porážky ze čtyř posledních zápasů a dál musí hledat šém k navýšení své jen 73bodové produkce v útoku, kdy tým jen doma s Ostravou zvládl vysázet přes 80 bodů. K tomu dál nevyniká na doskoku, ale při velmi kvalitní obraně, solidním procentu trojek a nůších házených šestek zatím i přes malý počet úderných hráčů dokáže startem sezony proplouvat s kladnou bilancí.

To bude chtít jistě změnit Olomoucko, které má nyní u fanoušků vroubek za zpackaný domácí duel se Slavií, která se na Hané zvládla vypořádat i s vyšším deficitem a triumfovat v prodloužení s pouze šestičlennou rotací. Hanáci nyní při šesti cizincích, kteří všichni nastoupili do středečního duelu Alpe Adria Cupu, musí nechat jednoho z nich mimo sestavu, ale téměř jistě už poprvé v NBL nastoupí britský reprezentační křídelník Adamu, který se prezentoval v poháru 14 body.

Frank Kuhn (trenér USK Praha): „V tuto chvíli se pohybujeme na hraně mezi dobrým a průměrným basketbalem, poslední zápas nebyl dobrý a hráči vědí, že zítra musí přidat. Soustředíme se na sebe, poslední tréninky ukázaly, že jsou všichni dostatečně a motivovaní.”

Andrew Hipsher (kouč BK REDSTONE Olomoucko): „Přestože mají domácí k dispozici velice mladý tým, jde o skupinu talentovaných hráčů, kteří basketbalu rozumí a přesně vědí, co mají na palubovce dělat. Věří svojí hře, proto jsou úspěšní. Fyzicky jde o výborně připraveného protivníka. Uvidíme, jak se na nás projeví náročné cestování v průběhu týdne do Rumunska k zápasu Alpe Adria Cupu a zpět. Potřebujeme hrát ve stejné intenzitě jako soupeř. Právě nasazení bude klíčový faktor, který rozhodne o vítězi.”