Severomoravská liga mužů - 1.třída

Základní informace

Kategorie
muži
Sezona
2021/22

Zápasy

fáze kolo číslo domácí / hosté datum a čas místo rozhodčí Komisař skore čtvrtiny
Základní část 1. kolo 3
BK Krnov
BK Hladnov Ostrava
18. 9. 2021
17:00
Hala TJ Lokomotiva Jan Posker
Kateřina Jedličková
58
77
13
22
30
39
45
64
Review
Základní část 1. kolo 4
TJ Slavoj Český Těšín
BK Snakes Ostrava B
16. 9. 2021
18:30
SŠHOP Český Těšín Tomáš Holubek
Václav Sýkora
80
74
24
21
45
42
64
60
Review
Základní část 1. kolo 5
Basket Opava 2010 B
BK Frýdek-Místek
30. 9. 2021
19:00
Sportovní hala Malé Hoštice Jakub Kremser
Ondřej Chodura
83
59
27
13
50
26
71
38
Review
Základní část 1. kolo 1
BC Nový Jičín B
Slavia Havířov
15. 9. 2021
19:30
SH Krytý bazén Jan Menšík
Michal Slovák
78
53
24
17
38
21
60
37
Review
Základní část 1. kolo 2
BK Příbor
VSK VŠB Ostrava
17. 9. 2021
20:00
tělocvična Masarykova gymnázia Aleš Jurda
Marek Pilch
100
59
19
6
48
21
67
41
Review
Základní část 1. kolo 6
BK Labrador Ostrava A
TJ Sokol Karvíná B
23. 9. 2021
20:15
Trojhalí Václav Sýkora
Matouš Přidal
78
85
23
8
40
33
59
64
Review
Základní část 2. kolo 11
VSK VŠB Ostrava
BK Krnov
24. 9. 2021
17:30
Sportovní hala VŠB TU Ivo Dolinek
Michal Slovák
36
63
11
16
24
30
31
47
Review
Základní část 2. kolo 10
BK Hladnov Ostrava
TJ Slavoj Český Těšín
24. 9. 2021
19:00
Gymnázium Hladnov Petr Opletal
Jan Posker
66
50
16
14
28
23
45
40
Review
Základní část 2. kolo 12
BC Nový Jičín B
BK Příbor
22. 9. 2021
19:30
SH Krytý bazén Ota Baďura
Michal Mainuš
69
67
10
21
39
33
45
47
Review
Základní část 2. kolo 7
Slavia Havířov
TJ Sokol Karvíná B
22. 9. 2021
19:45
SPŠE Havířov Adam Giecek
Vojtěch Ščurek
79
59
19
7
43
23
62
40
Review
Základní část 2. kolo 8
BK Frýdek-Místek
BK Labrador Ostrava A
14. 10. 2021
20:30
SH SPŠ Frýdek Místek Michal Slovák
Miroslav Slovák
60
77
29
18
40
42
52
56
Review
Základní část 2. kolo 9
BK Snakes Ostrava B
Basket Opava 2010 B
24. 9. 2021
20:30
ZŠ Dvorského Ivo Dolinek
Michal Slovák
48
59
8
14
24
26
40
48
Review
Základní část 3. kolo 17
BK Labrador Ostrava A
BK Snakes Ostrava B
Bude upřesněno
-
Trojhalí
Preview
Základní část 3. kolo 14
BK Krnov
BC Nový Jičín B
9. 10. 2021
16:00
Hala TJ Lokomotiva Kateřina Jedličková
60
59
16
9
28
32
48
42
Review
Základní část 3. kolo 15
TJ Slavoj Český Těšín
VSK VŠB Ostrava
7. 10. 2021
18:30
SŠHOP Český Těšín Tomáš Holubek
Václav Sýkora
97
59
30
14
51
30
73
48
Review
Základní část 3. kolo 16
Basket Opava 2010 B
BK Hladnov Ostrava
7. 10. 2021
19:00
Sportovní hala Malé Hoštice Jakub Kmošek
Kateřina Jedličková
80
69
22
19
44
31
62
47
Review
Základní část 3. kolo 18
TJ Sokol Karvíná B
BK Frýdek-Místek
8. 10. 2021
20:00
ZŠ Družby Karviná Vojtěch Ščurek
Ondřej Veselý
106
68
28
7
57
29
81
48
Review
Základní část 3. kolo 13
BK Příbor
Slavia Havířov
8. 10. 2021
20:00
tělocvična Masarykova gymnázia Jan Menšík
Michal Slovák
69
68
15
10
30
22
54
41
Review
Základní část 4. kolo 22
VSK VŠB Ostrava
Basket Opava 2010 B
22. 10. 2021
17:30
Sportovní hala VŠB TU Petr Opletal
Marek Pilch
Preview
Základní část 4. kolo 21
BK Hladnov Ostrava
BK Labrador Ostrava A
22. 10. 2021
19:00
Gymnázium Hladnov Václav Sýkora
Matouš Přidal
89
62
25
16
50
26
77
43
Review
Základní část 4. kolo 23
BC Nový Jičín B
TJ Slavoj Český Těšín
20. 10. 2021
19:30
SH Krytý bazén Jan Menšík
Miroslav Slovák
87
81
19
18
44
39
62
50
72
72
Review
Základní část 4. kolo 24
BK Příbor
BK Krnov
22. 10. 2021
20:15
tělocvična Masarykova gymnázia Ivo Dolinek
Michal Slovák
Preview
Základní část 4. kolo 19
BK Frýdek-Místek
Slavia Havířov
21. 10. 2021
20:30
SH SPŠ Frýdek Místek Adam Giecek
Radim Kavka
Preview
Základní část 4. kolo 20
BK Snakes Ostrava B
TJ Sokol Karvíná B
22. 10. 2021
20:40
ZŠ Dvorského Tomáš Nevřela
Jan Posker
77
60
17
20
30
34
53
43
Review
Základní část 5. kolo 25
BK Krnov
Slavia Havířov
6. 11. 2021
-
Hala TJ Lokomotiva
Preview
Základní část 5. kolo 27
Basket Opava 2010 B
BC Nový Jičín B
6. 11. 2021
-
Víceúčelová hala Opava
Preview
Základní část 5. kolo 30
BK Frýdek-Místek
BK Snakes Ostrava B
6. 11. 2021
-
SH SPŠ Frýdek Místek
Preview
Základní část 5. kolo 26
TJ Slavoj Český Těšín
BK Příbor
4. 11. 2021
18:30
SŠHOP Český Těšín
Preview
Základní část 5. kolo 29
TJ Sokol Karvíná B
BK Hladnov Ostrava
5. 11. 2021
20:00
ZŠ Družby Karviná
Preview
Základní část 5. kolo 28
BK Labrador Ostrava A
VSK VŠB Ostrava
4. 11. 2021
20:15
Trojhalí
Preview
Základní část 6. kolo 31
Slavia Havířov
BK Snakes Ostrava B
13. 11. 2021
-
SPŠE Havířov
Preview
Základní část 6. kolo 32
BK Hladnov Ostrava
BK Frýdek-Místek
13. 11. 2021
-
Gymnázium Hladnov
Preview
Základní část 6. kolo 33
VSK VŠB Ostrava
TJ Sokol Karvíná B
13. 11. 2021
-
Sportovní hala VŠB TU
Preview
Základní část 6. kolo 35
BK Příbor
Basket Opava 2010 B
13. 11. 2021
-
tělocvična Masarykova gymnázia
Preview
Základní část 6. kolo 34
BC Nový Jičín B
BK Labrador Ostrava A
12. 11. 2021
19:30
SH Krytý bazén
Preview
Základní část 6. kolo 36
BK Krnov
TJ Slavoj Český Těšín
10. 11. 2021
19:30
Hala TJ Lokomotiva
Preview
Základní část 7. kolo 37
TJ Slavoj Český Těšín
Slavia Havířov
27. 11. 2021
-
SŠHOP Český Těšín
Preview
Základní část 7. kolo 38
Basket Opava 2010 B
BK Krnov
27. 11. 2021
-
Víceúčelová hala Opava
Preview
Základní část 7. kolo 39
BK Labrador Ostrava A
BK Příbor
27. 11. 2021
-
Trojhalí
Preview
Základní část 7. kolo 41
BK Frýdek-Místek
VSK VŠB Ostrava
27. 11. 2021
-
SH SPŠ Frýdek Místek
Preview
Základní část 7. kolo 42
BK Snakes Ostrava B
BK Hladnov Ostrava
27. 11. 2021
-
ZŠ Dvorského
Preview
Základní část 7. kolo 40
TJ Sokol Karvíná B
BC Nový Jičín B
26. 11. 2021
20:00
ZŠ Družby Karviná
Preview
Základní část 8. kolo 43
Slavia Havířov
BK Hladnov Ostrava
11. 12. 2021
-
SPŠE Havířov
Preview
Základní část 8. kolo 44
VSK VŠB Ostrava
BK Snakes Ostrava B
11. 12. 2021
-
Sportovní hala VŠB TU
Preview
Základní část 8. kolo 46
BK Příbor
TJ Sokol Karvíná B
11. 12. 2021
-
tělocvična Masarykova gymnázia
Preview
Základní část 8. kolo 47
BK Krnov
BK Labrador Ostrava A
11. 12. 2021
-
Hala TJ Lokomotiva
Preview
Základní část 8. kolo 48
TJ Slavoj Český Těšín
Basket Opava 2010 B
11. 12. 2021
-
SŠHOP Český Těšín
Preview
Základní část 8. kolo 45
BC Nový Jičín B
BK Frýdek-Místek
10. 12. 2021
19:30
SH Krytý bazén
Preview
Základní část 9. kolo 49
Basket Opava 2010 B
Slavia Havířov
18. 12. 2021
-
Víceúčelová hala Opava
Preview
Základní část 9. kolo 50
BK Labrador Ostrava A
TJ Slavoj Český Těšín
18. 12. 2021
-
Trojhalí
Preview
Základní část 9. kolo 52
BK Frýdek-Místek
BK Příbor
18. 12. 2021
-
SH SPŠ Frýdek Místek
Preview
Základní část 9. kolo 53
BK Snakes Ostrava B
BC Nový Jičín B
18. 12. 2021
-
ZŠ Dvorského
Preview
Základní část 9. kolo 54
BK Hladnov Ostrava
VSK VŠB Ostrava
18. 12. 2021
-
Gymnázium Hladnov
Preview
Základní část 9. kolo 51
TJ Sokol Karvíná B
BK Krnov
17. 12. 2021
20:00
ZŠ Družby Karviná
Preview
Základní část 10. kolo 55
Slavia Havířov
VSK VŠB Ostrava
8. 1. 2022
-
SPŠE Havířov
Preview
Základní část 10. kolo 56
BC Nový Jičín B
BK Hladnov Ostrava
8. 1. 2022
-
SH Krytý bazén
Preview
Základní část 10. kolo 57
BK Příbor
BK Snakes Ostrava B
8. 1. 2022
-
tělocvična Masarykova gymnázia
Preview
Základní část 10. kolo 58
BK Krnov
BK Frýdek-Místek
8. 1. 2022
-
Hala TJ Lokomotiva
Preview
Základní část 10. kolo 59
TJ Slavoj Český Těšín
TJ Sokol Karvíná B
8. 1. 2022
-
SŠHOP Český Těšín
Preview
Základní část 10. kolo 60
Basket Opava 2010 B
BK Labrador Ostrava A
8. 1. 2022
-
Víceúčelová hala Opava
Preview
Základní část 11. kolo 61
BK Labrador Ostrava A
Slavia Havířov
22. 1. 2022
-
Trojhalí
Preview
Základní část 11. kolo 63
BK Frýdek-Místek
TJ Slavoj Český Těšín
22. 1. 2022
-
SH SPŠ Frýdek Místek
Preview
Základní část 11. kolo 64
BK Snakes Ostrava B
BK Krnov
22. 1. 2022
-
ZŠ Dvorského
Preview
Základní část 11. kolo 65
BK Hladnov Ostrava
BK Příbor
22. 1. 2022
-
Gymnázium Hladnov
Preview
Základní část 11. kolo 66
VSK VŠB Ostrava
BC Nový Jičín B
22. 1. 2022
-
Sportovní hala VŠB TU
Preview
Základní část 11. kolo 62
TJ Sokol Karvíná B
Basket Opava 2010 B
21. 1. 2022
20:00
ZŠ Družby Karviná
Preview
Základní část 12. kolo 67
Slavia Havířov
BC Nový Jičín B
29. 1. 2022
-
SPŠE Havířov
Preview
Základní část 12. kolo 68
VSK VŠB Ostrava
BK Příbor
29. 1. 2022
-
Sportovní hala VŠB TU
Preview
Základní část 12. kolo 69
BK Hladnov Ostrava
BK Krnov
29. 1. 2022
-
Gymnázium Hladnov
Preview
Základní část 12. kolo 70
BK Snakes Ostrava B
TJ Slavoj Český Těšín
29. 1. 2022
-
ZŠ Dvorského
Preview
Základní část 12. kolo 71
BK Frýdek-Místek
Basket Opava 2010 B
29. 1. 2022
-
SH SPŠ Frýdek Místek
Preview
Základní část 12. kolo 72
TJ Sokol Karvíná B
BK Labrador Ostrava A
28. 1. 2022
20:00
ZŠ Družby Karviná
Preview
Základní část 13. kolo 74
BK Labrador Ostrava A
BK Frýdek-Místek
12. 2. 2022
-
Trojhalí
Preview
Základní část 13. kolo 75
Basket Opava 2010 B
BK Snakes Ostrava B
12. 2. 2022
-
Víceúčelová hala Opava
Preview
Základní část 13. kolo 76
TJ Slavoj Český Těšín
BK Hladnov Ostrava
12. 2. 2022
-
SŠHOP Český Těšín
Preview
Základní část 13. kolo 77
BK Krnov
VSK VŠB Ostrava
12. 2. 2022
-
Hala TJ Lokomotiva
Preview
Základní část 13. kolo 78
BK Příbor
BC Nový Jičín B
12. 2. 2022
-
tělocvična Masarykova gymnázia
Preview
Základní část 13. kolo 73
TJ Sokol Karvíná B
Slavia Havířov
11. 2. 2022
20:00
ZŠ Družby Karviná
Preview
Základní část 14. kolo 79
Slavia Havířov
BK Příbor
19. 2. 2022
-
SPŠE Havířov
Preview
Základní část 14. kolo 80
BC Nový Jičín B
BK Krnov
19. 2. 2022
-
SH Krytý bazén
Preview
Základní část 14. kolo 81
VSK VŠB Ostrava
TJ Slavoj Český Těšín
19. 2. 2022
-
Sportovní hala VŠB TU
Preview
Základní část 14. kolo 82
BK Hladnov Ostrava
Basket Opava 2010 B
19. 2. 2022
-
Gymnázium Hladnov
Preview
Základní část 14. kolo 83
BK Snakes Ostrava B
BK Labrador Ostrava A
19. 2. 2022
-
ZŠ Dvorského
Preview
Základní část 14. kolo 84
BK Frýdek-Místek
TJ Sokol Karvíná B
19. 2. 2022
-
SH SPŠ Frýdek Místek
Preview
Základní část 15. kolo 85
Slavia Havířov
BK Frýdek-Místek
5. 3. 2022
-
SPŠE Havířov
Preview
Základní část 15. kolo 87
BK Labrador Ostrava A
BK Hladnov Ostrava
5. 3. 2022
-
Trojhalí
Preview
Základní část 15. kolo 88
Basket Opava 2010 B
VSK VŠB Ostrava
5. 3. 2022
-
Víceúčelová hala Opava
Preview
Základní část 15. kolo 89
TJ Slavoj Český Těšín
BC Nový Jičín B
5. 3. 2022
-
SŠHOP Český Těšín
Preview
Základní část 15. kolo 90
BK Krnov
BK Příbor
5. 3. 2022
-
Hala TJ Lokomotiva
Preview
Základní část 15. kolo 86
TJ Sokol Karvíná B
BK Snakes Ostrava B
4. 3. 2022
20:00
ZŠ Družby Karviná
Preview
Základní část 16. kolo 91
Slavia Havířov
BK Krnov
19. 3. 2022
-
SPŠE Havířov
Preview
Základní část 16. kolo 92
BK Příbor
TJ Slavoj Český Těšín
19. 3. 2022
-
tělocvična Masarykova gymnázia
Preview
Základní část 16. kolo 93
BC Nový Jičín B
Basket Opava 2010 B
19. 3. 2022
-
SH Krytý bazén
Preview
Základní část 16. kolo 94
VSK VŠB Ostrava
BK Labrador Ostrava A
19. 3. 2022
-
Sportovní hala VŠB TU
Preview
Základní část 16. kolo 95
BK Hladnov Ostrava
TJ Sokol Karvíná B
19. 3. 2022
-
Gymnázium Hladnov
Preview
Základní část 16. kolo 96
BK Snakes Ostrava B
BK Frýdek-Místek
19. 3. 2022
-
ZŠ Dvorského
Preview
Základní část 17. kolo 97
BK Snakes Ostrava B
Slavia Havířov
26. 3. 2022
-
ZŠ Dvorského
Preview
Základní část 17. kolo 98
BK Frýdek-Místek
BK Hladnov Ostrava
26. 3. 2022
-
SH SPŠ Frýdek Místek
Preview
Základní část 17. kolo 100
BK Labrador Ostrava A
BC Nový Jičín B
26. 3. 2022
-
Trojhalí
Preview
Základní část 17. kolo 101
Basket Opava 2010 B
BK Příbor
26. 3. 2022
-
Víceúčelová hala Opava
Preview
Základní část 17. kolo 102
TJ Slavoj Český Těšín
BK Krnov
26. 3. 2022
-
SŠHOP Český Těšín
Preview
Základní část 17. kolo 99
TJ Sokol Karvíná B
VSK VŠB Ostrava
25. 3. 2022
20:00
ZŠ Družby Karviná
Preview
Základní část 18. kolo 103
Slavia Havířov
TJ Slavoj Český Těšín
9. 4. 2022
-
SPŠE Havířov
Preview
Základní část 18. kolo 104
BK Krnov
Basket Opava 2010 B
9. 4. 2022
-
Hala TJ Lokomotiva
Preview
Základní část 18. kolo 105
BK Příbor
BK Labrador Ostrava A
9. 4. 2022
-
tělocvična Masarykova gymnázia
Preview
Základní část 18. kolo 106
BC Nový Jičín B
TJ Sokol Karvíná B
9. 4. 2022
-
SH Krytý bazén
Preview
Základní část 18. kolo 107
VSK VŠB Ostrava
BK Frýdek-Místek
9. 4. 2022
-
Sportovní hala VŠB TU
Preview
Základní část 18. kolo 108
BK Hladnov Ostrava
BK Snakes Ostrava B
9. 4. 2022
-
Gymnázium Hladnov
Preview
Základní část 19. kolo 109
BK Hladnov Ostrava
Slavia Havířov
23. 4. 2022
-
Gymnázium Hladnov
Preview
Základní část 19. kolo 110
BK Snakes Ostrava B
VSK VŠB Ostrava
23. 4. 2022
-
ZŠ Dvorského
Preview
Základní část 19. kolo 111
BK Frýdek-Místek
BC Nový Jičín B
23. 4. 2022
-
SH SPŠ Frýdek Místek
Preview
Základní část 19. kolo 113
BK Labrador Ostrava A
BK Krnov
23. 4. 2022
-
Trojhalí
Preview
Základní část 19. kolo 114
Basket Opava 2010 B
TJ Slavoj Český Těšín
23. 4. 2022
-
Víceúčelová hala Opava
Preview
Základní část 19. kolo 112
TJ Sokol Karvíná B
BK Příbor
22. 4. 2022
20:00
ZŠ Družby Karviná
Preview
Základní část 20. kolo 115
Slavia Havířov
Basket Opava 2010 B
30. 4. 2022
-
SPŠE Havířov
Preview
Základní část 20. kolo 116
TJ Slavoj Český Těšín
BK Labrador Ostrava A
30. 4. 2022
-
SŠHOP Český Těšín
Preview
Základní část 20. kolo 117
BK Krnov
TJ Sokol Karvíná B
30. 4. 2022
-
Hala TJ Lokomotiva
Preview
Základní část 20. kolo 118
BK Příbor
BK Frýdek-Místek
30. 4. 2022
-
tělocvična Masarykova gymnázia
Preview
Základní část 20. kolo 119
BC Nový Jičín B
BK Snakes Ostrava B
30. 4. 2022
-
SH Krytý bazén
Preview
Základní část 20. kolo 120
VSK VŠB Ostrava
BK Hladnov Ostrava
30. 4. 2022
-
Sportovní hala VŠB TU
Preview
Základní část 21. kolo 121
VSK VŠB Ostrava
Slavia Havířov
14. 5. 2022
-
Sportovní hala VŠB TU
Preview
Základní část 21. kolo 122
BK Hladnov Ostrava
BC Nový Jičín B
14. 5. 2022
-
Gymnázium Hladnov
Preview
Základní část 21. kolo 123
BK Snakes Ostrava B
BK Příbor
14. 5. 2022
-
ZŠ Dvorského
Preview
Základní část 21. kolo 124
BK Frýdek-Místek
BK Krnov
14. 5. 2022
-
SH SPŠ Frýdek Místek
Preview
Základní část 21. kolo 126
BK Labrador Ostrava A
Basket Opava 2010 B
14. 5. 2022
-
Trojhalí
Preview
Základní část 21. kolo 125
TJ Sokol Karvíná B
TJ Slavoj Český Těšín
13. 5. 2022
20:00
ZŠ Družby Karviná
Preview
Základní část 22. kolo 127
Slavia Havířov
BK Labrador Ostrava A
21. 5. 2022
-
SPŠE Havířov
Preview
Základní část 22. kolo 128
Basket Opava 2010 B
TJ Sokol Karvíná B
21. 5. 2022
-
Víceúčelová hala Opava
Preview
Základní část 22. kolo 129
TJ Slavoj Český Těšín
BK Frýdek-Místek
21. 5. 2022
-
SŠHOP Český Těšín
Preview
Základní část 22. kolo 130
BK Krnov
BK Snakes Ostrava B
21. 5. 2022
-
Hala TJ Lokomotiva
Preview
Základní část 22. kolo 131
BK Příbor
BK Hladnov Ostrava
21. 5. 2022
-
tělocvična Masarykova gymnázia
Preview
Základní část 22. kolo 132
BC Nový Jičín B
VSK VŠB Ostrava
21. 5. 2022
-
SH Krytý bazén
Preview

Tabulky

pořadí tým z v p vstřeleno obdrženo B posledních 5 zápasů
1. Nový Jičín B 4 3 1 293 261 7
2. Hladnov Ostrava 4 3 1 301 250 7
3. Karviná B 4 2 2 310 302 6
4. Opava 2010 B 3 3 0 222 176 6
5. Český Těšín 4 2 2 308 286 6
6. BK Krnov 3 2 1 181 172 5
7. BK Příbor 3 2 1 236 196 5
8. Labrador A 3 1 2 217 234 4
9. Snakes Ostrava B 3 1 2 199 199 4
10. Slavia Havířov 3 1 2 200 206 4
11. BK FM 3 0 3 187 266 3
12. VŠB Ostrava 3 0 3 154 260 3
Rozhodčí Z 1. 2. 3. D H C
Veselý Ondřej 1 0 1 0 - - -
Ščurek Vojtěch 2 1 1 0 - - -
Sýkora Václav 4 2 2 0 - - -
Slovák Michal 5 1 4 0 - - -
Slovák Miroslav 2 0 2 0 - - -
Přidal Matouš 2 0 2 0 - - -
Posker Jan 3 1 2 0 - - -
Pilch Marek 1 0 1 0 - - -
Opletal Petr 1 1 0 0 - - -
Nevřela Tomáš 1 1 0 0 - - -
Menšík Jan 3 3 0 0 - - -
Mainuš Michal 1 0 1 0 - - -
Kremser Jakub 1 1 0 0 - - -
Kmošek Jakub 1 1 0 0 - - -
Jurda Aleš 1 1 0 0 - - -
Jedličková Kateřina 3 1 2 0 - - -
Chodura Ondřej 1 0 1 0 - - -
Holubek Tomáš 2 2 0 0 - - -
Giecek Adam 1 1 0 0 - - -
Dolinek Ivo 2 2 0 0 - - -
Baďura Ota 1 1 0 0 - - -
LEGENDA:
Z: počet utkání, k nimž byl rozhodčí nominován
1/2/3: počet utkání, ke kterým byl nominován jako první resp. druhý resp. třetí rozhodčí
D: průměrná známka od domácích
H: průměrná známka od hostů
C: celková průměrná známka
Komisař N MIN AVG MAX o
Pro zvolenou sezónu nejsou dostupná žádná data.
LEGENDA:
N: počet známek komisaře
MIN: nejnižší známka komisaře
AVG: průměrná známka komisaře
MAX: nejvyšší známka komisaře
o: směrodatná odchylka komisaře