Opava druhým týmem v Severoevropské lize

BK Opava se definitivně stane druhým zástupcem Kooperativa NBL v Severoevropské lize. V jejím čtvrtém ročníku tak doprovodí Basket Brno, který se zúčastnil všech tří dosavadních sezon.

„Po konzultaci s mezinárodní basketbalovou federací FIBA jsme se rozhodli do letošního ročníku FIBA Europe Cupu nehlásit, a to proto, že koeficient České republiky je hodně nízký a tím pádem bychom neměli jistou základní skupinu. Nechtěli jsme riskovat, že bychom vypadli v kvalifikaci a celý rok byli bez poháru. Rozhodli jsme se tak, že půjdeme do Severoevropské ligy, která je mimo struktury FIBA. Jsou v ní zajímaví soupeři napříč Evropou a my bychom do tohoto projektu chtěli zasáhnout,” uvedl pro klubový web sportovní ředitel a trenér Slezanů Petr Czudek.

Jeho tým v červnu absolvoval měsíční přípravný blok, někteří hráči se navíc zúčastnili i série turnajů 3x3 Profi Tour určené pro kluby NBL.

„Sezona nám většinou končívala na začátku června, kdy měli kluci dovolenou, a pak přišel na řadu dojezd spojený s charitou a dalšími věcmi, které jsme nestíhali během sezony. Letos tomu bylo jinak. Vzhledem k nepovedené čtvrtfinálové sérii jsme skončili podstatně dřív. Najednou jsme měli celý květen prázdný a stejně tak fanoušci. Po chvilce odpočinku jsme se vrhli do tréninkového procesu. Někteří hráči si léčili rány. Součástí tohoto časového období byla i série turnajů 3 na 3. První jsme vyhráli, v dalších jsme obsadili páté místo. V Praze jsme do play-off nepostoupili kvůli horšímu skore. V červenci nás čeká dovolená. V její druhé polovině už kluci pojedou podle individuálního tréninkového plánu, aby přípravu nezačínali od nuly,” shrnul kormidelník.

Přípravu na nový soutěžní ročník odstartuje Opava pátého srpna. První zápasový test přijde na řadu 31. srpna doma proti slovenskému mistrovi z Levic. Tým dále prověří polské Gliwice, Brno i Nymburk.

Czudek má rozjednaných i několik nových posil. „Chceme tým oživit. Někdo může namítnout, že máme na soupisce dost hráčů, ti ale nejsou zcela zdravotně v pořádku. Problémy s ramenem měl Radovan Kouřil. Radek Farský to samé, uvidíme, jak bude na zátěž reagovat Mirek Kvapil,” vypočítává zdravotní trable kouč, v jehož týmu po minulé sezoně skončili pivoti Pecháček a Gniadek a jinam možná zamíří i křídelník Kavan.

Autor: Redakce NBL
Reklama
Idnes Premium kampaň