Pobřeží slonoviny – Česká republika  59:69 (9:21; 14:37, 36:57)

Toure A. 18, Toure O., Bah a Traore po 8 – Slanina 16, Křivánek 11, Šafarčík 10, Svoboda a Kouřil po 9, Grunt 7, Feštr 5, Aušprunk 2, Pecháček, Šoula a Švandrlík 0

Doskoky: 45 – 48

Zisky: 15 – 8

Ztráty: 15 – 25

Fauly: 20 - 25

Češi se v utkání museli obejít bez svého nejlepšího střelce Martina Peterky, který si odnesl zranění z předchozího zápasu proti Koreji. Čeští basketbalisté tak nastoupili v nižší sestavě, protože zraněného pivota nahradil v základně sestavě Jan Křivánek. Právě hráč USK Praha byl nejaktivnějším střelcem úvodu zápasu. Z prvních jedenácti bodů, sám zařídil sedm. Česká obrana zůstala nepřekonána více jak pět minut. Afričané se pak sice párkrát do české obrany prosadili, ale Češi první čtvrtinu vyhráli i díky deseti trestným hodům 21:9.

Afričané pokračovali v marném dobývání české obrany, a tak svěřencům Petra Jachana stačil i oproti první čtvrtině zhoršený výkon na ofenzivní polovině hřiště, aby nadále zvyšovali svůj náskok. Proti zónové obraně soupeře častěji stříleli za tři body, ale povětšinou se střely neujaly. Své první minuty a hned i body na světovém šampionátu si ještě do poločasu zapsal Pavel Grunt.

Po změně stran tempo hry opadlo, zejména v důsledku častějších ztrát českého týmu. Afričané se navíc do méně koncentrované obrany častěji prosazovali a třetí desetiminutovku tak dokonce vyhráli rozdílem dvou bodů.

Počet českých ztrát v poslední čtvrtině ještě narostl a Afričané začali stahovat český náskok. Reprezentanti pořadatelské země však měli zápas pod svojí kontrolou a bez problémů ho dotáhli do vítězného konce. Aby vyhráli skupinu o 13. – 16. místo, musí porazit Senegal a zároveň doufat v zaváhání jejich včerejšího korejského přemožitele.

Petr Jachan: „Pro nás to bylo důležité vítězství. Chceme v této skupině každý zápas vyhrát. Před utkáním jsme věděli, že ta skupině atraktivně zamotává. Ukazuje se, že každý tým má zbraně, kterými dokáže měnit předpoklady výsledků. Od začátku jsme chtěli mít utkání pod kontrolou. To se nám podařilo. Věděli jsme, že hrajeme proti týmu, který je takticky méně vyspělý a velmi atletický. Tušili jsme, že nemá tolik silných zbraní jako Korea, kterými by nás mohl překvapit. Ve druhém poločase jsme s nimi ale začali běhat, dělali jsme spoustu ztrát. Dnes ale soupeř neměl podvědomně velkou zbraň, jak by nás mohl porazit. My jsme do hry chtěli dostat hodně vysokých hráčů. Ten rozdíl mohl být asi větší, ale bude se počítat vítězství. Dokázali jsme od začátku nahradit Martina Peterku. Musíme přiznat, že soupeř nepatří do kategorie těch elitních. Potvrdili jsme, že v této skupině bychom měli být schopni všechny týmy porazit.“